Basit ve güçlü bir kural: her zaman insanlara beklediklerinden fazlasını verin. ~ Nelson Boswell

Elektromekanik Tasarım

Uçtan uca tasarım geliştirme yeteneğine sahip uzman ekibimiz; ürün geliştirme stratejisi, konsept tasarım, mühendislik analizleri, üretilebilirlik analizi, kontrol sistemi tasarımı, elektronik bileşenlerin seçimi ve yerleşimi, detaylı dokümantasyon, prototip üretimi ve test & doğrulama çalışmaları sunmaktadır.  Ürününüzün seri üretim aşamasına geçmesi durumunda üretim ve mekanik montaj hizmetleri sağlamaktayız. 
 
 

Alanında uzman ekibimizle çalışarak; tecrübeye dayalı düşük risk, sadece istenilen hizmetten yararlanarak maliyet etkin, çekirdek teknolojilere dayalı yaratıcı ve özgün çözümlerimizden faydalanabilirsiniz.

 
 
 • Kontrol Sistemleri Tasarımı

  Sistemle aynı cevapları verecek matematiksel modellemenin ardından kontrol sistemleri tasarım ve optimizasyon çalışmaları yürütülmektedir. Sistem modelinde farklı fiziksel boyutlar (mekanik, elektrik, hidrolik ve pnömatik) eş zamanlı olarak simüle edilmektedir. Sistemdeki her bileşenin sistem cevabına etkisi ayrık olarak değerlendirilebilmektedir. Sistem modeline CAD dosyaları dahil edilerek çoklu gövde dinamik simülasyonları gerçekleştirilebilmektedir. Geliştirilen kontrol sistemi optimize edilmiş C koduna çevrilerek mikroişlemci üzerinden sistem içerisine entegre edilmektedir.
 • Çoklu Gövde Dinamik Simülasyonları

  Rijit mekanizmaların ileri düzey analizleri ile fiziksel benzetimi sanal ortamda gerçekleştirilmiş sistemlerin gerçek yükler altında İleri Dinamik (Forward Dynamics) ve Geri Kinematik (Inverse Kinematics) sistem cevapları simüle edilebilmektedir. Algılayıcılar, hareket eyleyicileri ve sürtünme elemanları gerçek sistemi yansıtacak bir şekilde modellenerek gerçek sistem modeline yakın ve yüksek hassasiyette sistem cevapları alınmaktadır. Gerçek prototip üretilmeden gerçekleştirilen bu çalışmalar sayesinde zaman ve maliyetten büyük kazanç sağlanmaktadır.
 • Mukavemet ve Yorulma Analizleri

  Sistemin tümü ya da kritik yerel bölgelerinde sonlu sayıda elemana bölünmüş gerçeğe en yakın ağ örgüsü ve sınır şartları tanımlanarak yapılan analizlerle tasarıma geri beslemeler sağlanmaktadır. Bileşenlerin güvenlik katsayıları belirlenerek; yapının hafifletilmesi, daha mukavim hale getirilmesi veya yapısal değişimlere gidilmesi mümkün kılınır.
 • Titreşim Analizleri

  Sisteme ilişkin titreşim modeli oluşturularak, parçaların rezonans hesapları gerçekleştirilmektedir. Yapının hasar görmesini engellemek için en uygun aktif/pasif sönümleyici yapısı seçilmektedir.
 • Test Sistemleri Tasarımı ve Üretimi

  Sistem gereksinimlerinin doğrulanması amacıyla farklı test senaryolarına göre özel tasarımlar hazırlanır. Ürüne özel geliştirilen sistemlere hidrolik, elektrik veya pnömatik ekipmanlar ve diğer ihtiyaç duyulan kontrol sistemleri entegre edilmektedir. Firmamızın sahip olduğu uçtan uca tasarım kabiliyetiyle yazılım ve donanımın bir arada bulunduğu anahtar teslim test sistemleri geliştirilmektedir.

  Test sistemleri geliştirme sürecimizde:
  -Algılayıcıların ve veri toplama sistemlerinin belirlenmesi ve temini
  -Gömülü sistem çalışmaları doğrultusunda gerçek zamanlı kontrolcü donanımının belirlenmesi ve yazılımının geliştirilmesi
  -Testi gerçekleştirecek ve test sonuçlarını yorumlayacak bilgisayar arayüz yazılımının geliştirilmesi
  -Mekanik yapının tasarımı ve üretiminin gerçekleştirilmesi
  -Sistemin tüm bileşenlerinin entegre edilmesi
 • Elektronik Kutu Tasarımı

  Askeri standartlara uygun olarak elektronik kutuların tasarımı gerçekleştirilmektedir. Mekanik tasarım sürecinde mukavemet, titreşim, şok, ısı ve akışkan analizler ile askeri çevre şartları testlerinden başarıyla geçecek birimler oluşturulmaktadır. Geliştirilen tasarımın prototip üretimi ile son ürün olarak teslim edilmektedir.
  Elektronik Kutu Tasarımı
 

Elektromekanik Tasarım

Uçtan uca tasarım geliştirme yeteneğine sahip uzman ekibimiz; ürün geliştirme stratejisi, konsept tasarım, tasarım analizleri, üretilebilirlik analizi, kontrol sistemi tasarımı, elektronik bileşenlerin seçimi ve yerleşimi, detaylı dokümantasyon, prototip üretimi ve test & doğrulama çalışmaları sunmaktadır. Ürününüzün seri üretim aşamasına geçmesi durumunda üretim ve mekanik montaj hizmetleri sağlamaktayız. 
Detaylar

Gömülü Sistemler

Kontrol ve otomasyon sistemleri, motor sürücü sistemleri uygulamaları için farklı mikroişlemci mimarileri (ARM Cortex, Intel x86, PIC) aracılığıyla dijital devreler tasarlıyor ve tüm gömülü yazılımı geliştiriyoruz. Döngü içi donanım teknikleri yardımıyla karmaşık gerçek zamanlı sistemlerin doğrulanmasını, onaylanmasını ve test edilmesini hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde gerçekleştiriyoruz.
Detaylar

Endüstriyel Tasarım

Fonksiyonellik ve teknoloji, fiyat, coğrafi ve yerel kültür, kurumsal kimlik odaklı pazar araştırmaları ışında ürününüzü doğru tasarım diliyle şekillendiriyoruz. Ürünün görsel ve senaryo ile etkileşim tasarımları, entegre yürütülen bir süreç sonunda ürünün mühendislik spesifikasyonlarıyla uyumlu ve sorunsuz olarak hayata geçiriyoruz. Sanal prototipleri  gerek firma içi uzmanlara gerekse satış amaçlı fotorealistik formatlarda görselleştiriyoruz. 
Detaylar

İletişim

Inventra A.Ş R&D Center
Teknopark 2224.Cad. No:1/169 C-320 Yenimahalle/ANKARA
06378, Ostim/Yenimahalle, Ankara - Türkiye
  +90 312 911 1220
  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  http://www.inventra.com.tr
Inventra A.Ş Factory
Ahi Evran Cad. No:134 Yenimahalle/ANKARA
06280, Ostim/Yenimahalle, Ankara - Türkiye
  +90 312 911 1220
  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  http://www.inventra.com.tr