Bu sayfayı yazdır

Açık Pozisyonlar

Açık Pozisyon: Mekanik Tasarım Mühendisliği

 

Ön Bilgi:

1. Bu ilan herkes için yayınlanmadı.

2. Kurumsal hayatın monoton rutininden öteye geçmek isteyen, içinde güçlü bir yaşam enerjisi barındıran, sıkı çalışarak yaratıcı tasarımlar geliştirmek isteyen, yaptığı işi gerçekten sahiplenme karakterine sahip idealist adaylar içindir.
 
Tanımlar:

Inventra Mühendislik A.Ş: Dinamik sistem tasarım faaliyetleri gerçekleştiren girişimci bir arge firmasıdır.

Dinamik Sistem: Ana tasarım faaliyetlerimiz ağırlıklı olarak hareketli sistemlere dayanmaktadır. Bu bağlamda tasarımcının, tahrik elemanları ve hareket aktarım birimleri konularında (motor, dişli/kayış tipi sistemler, rulmanlar vb.) yoğun olarak çalışacaktır.

Girişimci: Yoğun ve sıkı çalışma temposu standart olarak sunulmaktadır. Kendini geliştirmekten haz alan, idealist bireyler hedeflenmektedir.

Arge Faaliyetleri: Firmamız kara araçları özelinde sistemler geliştirmektedir. Türkiye'nin ilk askeri tip Mast ürün ailesi (Hyperion, Helix, Arum), patent korumalı manyetik süspansiyon sistemleri (MagneDrive) çalışmalarımızdan bazılarıdır.
 

Kimler Başvurabilir:

·        Üniversitelerin mühendislik bölümlerinden mezun adaylar, tercihi olarak makine mühendislerinin başvuruları öncelikli olarak değerlendirilecektir.

·        Başvuru, tecrübeli ve tecrübesiz adaylara açıktır. Tecrübeli adayların “Tercihi Teknik Beklentileri” karşılaması beklenmektedir.


Görev Sorumluluklar ve Genel Beklentiler:

·        Tasarım faaliyetleri mikro bir ekip içerisinde gerçekleştirilmektedir. Bu bağlamda tasarımcının sıkı bir çalışma temposuna hazırlıklı olması gerekmektedir.

·        Tasarımcının görev ve sorumlulukları sistem gereksinimlerine uygun tasarım gerçekleştirmeden başlayarak, alt yüklenicilerin takibinin gerçekleştirilmesi, hazır ticari ürünlerin seçilmesi, üretim faaliyetlerinin takibi ve prototip ürünlerin entegrasyonu çalışmalarını içermektedir.

·        Alt yüklenicilerin takibi (ağırlıklı olarak üretim) tasarımcı sorumluluğunda olması nedeniyle aktif bir sürücü olması zorunludur.

 

Öncelikli Teknik Beklentiler:

Herhangi bir 3 boyutlu modelleme yazılımında; katı modelleme, montaj ve teknik doküman oluşturma modüllerine ileri derece hakimiyet beklenmektedir.

·        Adayın ileri derecede parametrik katı modelleme mantığına hâkim olması, tekrarlanan veya optimize edilen tasarımlarda zaman kaybının önüne geçilmesi bakımından tercihidir.

 

Tercihi Teknik Beklentiler:

Aşağıdaki listelenmiş kriterler tecrübeli adaylardan beklenmektedir. Tecrübesiz adayların bu beklentileri kısa sürede karşılamak için gerekli eforu sarf etmesi gerekmektedir. Bu bağlamda tecrübesiz adaylara yoğun bir tempo içerisinde sağlanacak teknik eğitimleri kusmaması, faydalı teknik kas gücüne dönüştürebilme dirayetini göstermesi gerekmektedir.

·        Geometrik ölçülendirme ve toleranslandırma bilgisine sahip olunması: Modellemesi gerçekleştirilen parçalar tasarımcı tarafından üretime aktarılacaktır.

·        Sistem bileşenlerine uygun olarak doğru malzeme seçimi bilgisi (örnek olarak bir dişli tipinde kullanılması gereken çelik tipi ve uygulanabilecek ısıl işlemler)

·        Tahrik elemanlarının seçimi ve kullanımı konusunda (rulman çeşitleri, dişli tipleri vb.) tasarım tecrübesine sahip olma

 

İmkanlar:

·        Girişimci bir firma olarak ekip üyelerinin yenilikçi fikirlerine büyük önem vermekteyiz. Bir ürün ailesinin farklı bir müşteri grubuna yönlendirilmesi veya tamamen farklı bir konuda ürün ailesin oluşturulması gibi bir sonraki büyük hamle sizin fikrinizle başlayabilir.

·        Ekip üyeleri sabit bir göreve kanalize edilmemektedir. Ürün geliştirme döngüsünün başından sonuna kadar verilen farklı sorumluluklar doğrultusunda sınırsız teknik gelişim imkanı sunulmaktadır.


Mülakat Süreci:

Başvurusu uygun görülen adaylara öncelikli olarak telefonla ulaşılacak ve ön görüşme gerçekleştirilecektir. Sürecin devamı ön görüşmede açıklanacaktır.

 

Başvurumun Özellikle Değerlendirilmesini İstiyorum. Ne Yapmalıyım?

İlanı detaylıca okuyunuz, bu meslekteki amaçlarınıza, karakterinize, çalışma tarzınıza uygunluğunu değerlendiriniz. Websitemiz aracılığıyla faaliyetlerimiz konusunda bilgi edininiz. Bu pozisyona özellikle neden uygun olduğunuza dair bir ön yazıyı email (Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.) gönderiniz.