Bu sayfayı yazdır

Gömülü Sistemler

Kontrol ve otomasyon sistemleri, motor sürücü sistemleri uygulamalarına yönelik farklı mikroişlemci mimarileri (ARM Cortex, Intel x86, PIC) aracılığıyla sayısal devreler tasarlıyor, gömülü yazılımın tamamını geliştiriyoruz. Karmaşık gerçek zamanlı sistemlerin doğrulama, onay ve testlerini döngüde donanımsal benzetim (hardware-in-the-loop) teknikleri yardımıyla hızlı ve maliyet etkin olarak gerçekleştiriyoruz.
 
Gömülü sistemlerde kullanılan birçok tip haberleşme protokollerine (SPI, I2C, UART, CanBus ) ve bu protokollerle kullanılan yazılım arayüzlere yönelik tecrübelerimiz doğrultusunda sorunsuz sistem entegrasyonu gerçekleştiriyoruz. Video, görüntü ve ses işleme gibi işlem yükünün ağır olduğu uygulamalarda üst seviye mikroişlemcilerle birlikte gömülü Linux işletim sistemini kullanıyoruz. 
 
 
Baskı Devre Kartı Tasarımı

Baskı Devre Kartı Tasarımı

Farklı mikroişlemci aileleri için sayısal devreler, motor sürücü ve güç üniteleri ile analog ve dijital algılayıcı uygulamalarına yönelik yüksek yoğunluklu, çok katlı devreler tasarlıyoruz. Sistem gereksinimleri doğrultusunda optimum işlemci gücü, düşük güç tüketimi ve yüksek enerji verimliliğine sahip aynı zamanda düşük BOM maliyetli devre kartları tasarlıyoruz.

Motor Kontrol Uygulamaları

Motor Kontrol Uygulamaları

Sistem gereksinime göre yüksek hassasiyetlerde hız, tork ve pozisyon ihtiyaçlarını karşılayacak AC indüksiyon motorları (ACIMs), fırçalı ve fırçasız DC (BLDC, PMSM) ve step motoru uygulamaları gerçekleştiriyoruz. Motor seçimi, devre kartı tasarımı ve sistem simülasyonu oluşturarak algoritmayı test edip mikroişlemci için programlanması işlemlerini gerçekleştirerek anahtar teslim projeler gerçekleştiriyoruz.

Motor kontrol algoritması geliştirme süreçlerinin hızlı ve maliyet etkinliği adına ‘’model tabanlı sistem modelleme’’ yöntemini kullanıyoruz.

Bu aşağıdaki çalışmalarımız;
-Gerçek sistem ile tutarlı motor ve sürücü entegreler, sensörler ve sistem yüklerini içeren matematiksel modellerin geliştirilmesi
-Kontrol algoritmalarının ve ANSI, ISO, işlemciye göre optimize edilmiş C kodunun oluşturulması
-Kontrol algoritmalarının simülasyonlar ve prototipler aracılığıyla test ve doğrulamaları